O mně

Mé jméno je Jiří Domes a fotografování se věnuji od roku 2009, kdy jsem si pořídil svůj první "lepší" fotoaparát. Poté začalo období učení, zkoušení a zdokonalování, které je vlastně nikdy nekončícím odobím, protože je pořád co se učit a co zdokonalovat :-)

Člověk zjistí, že focení není jenom o tom "zmáčknout tlačítko", ale musí se hlídat spousta věcí... od času, isa, clony, ohniska až po kompozici a fotografovaný objekt.

Po nějaké době si "mé okolí" začalo více všímat mých fotografií a ptalo se, proč nefotím profesionálně. Všem se fotky líbily, jen já jsem všude viděl "mouchy" a vůbec mne nenapadlo chtít po někom finanční obnos za něco, co pro mne stále nebylo dokonalé.

Pak začalo období "soutěží", kdy jsem sem tam poslal nějakou fotku do fotografické soutěže a začaly se dostavovat i výsledky. Mé fotografie se objevily v časopisech příroda, československá fotografie, veterinářství ale i v kalendáři...

Jak běžel čas, tak jsem postupně vylepšil svou fotografickou výbavu, dokoupil plátna, záblesková světla, softboxy apod. a zařídil si "domácí" ateliér, kde jsem nabíral další zkušenosti.

A dnes jsem byl manželkou "donucen" k tvorbě těchto webových stránek s nabídkou focení. A protože je manželka veterinární lékařkou, často se dostávám do prostředí psů, koček a jiných zvířátek což se stalo mou hlavní fotící náplní.

Pokud tedy toužíte po fotkách svých čtyřnohých přátel v ateliéru, nebo venku, anebo o portrétní fotografie sebe, či svých dětí, tak jste na správném místě. Po domluvě lze fotit cokoliv. Jediné čemu se vyhýbám jsou plesy a podobné akce.

Jiří Domes

Fotografická výbava:

V dnešní době se má fotografická výbava sestává z:

  • fotoaparát Canon EOS 7D markII
  • objektiv Tamron SP AF 17-50mm f/2,8 XR Di II
  • objektiv Canon EF 70-200mm f/2,8 L USM
  • blesk Yongnuo YN568EX TTL
  • záblesková světla Photon digital MASTER DM2-400
  • černým, bílým a béžovým fotopozadím